Існують стереотипи, що бізнес — це лише про прибуток, «нічого особистого, лише бізнес», але навіть бонусна система заробітної плати сьогодні не мотивує молодих спеціалістів/ок та професіоналів/ок обирати роботодавця. Усе частіше обирають компанію, близьку за цінностями.
Засновниці, підприємиці, директорки, адміністраторки, ейчарки, — у Харкові відбувся бізнес-форум «Натхнення жінок та впровадження політики рівності в бізнесі» в рамках Тижнів жіночої солідарності. Ми сходили дізнатись досвід топових компаній у формуванні цінностей, соціальної відповідальності та практики впровадження гендерної рівності.
«Пришли рассказать о том, как у нас обстоят дела с гендерным равенством в компании. Я SEO компании Telesens. Мы продуктовая ІТ компания и уже 21 год на рынке. Конечно, по началу были только мужчины, потому что тогда не модно было быть в ІТ, а сейчас у нас очень хорошая статистика. Есть опыт, которым хочется поделиться. Я готовила к собеседованиям женщин в западные компании Google и Microsoft, и буду рассказывать, что такое, когда происходит гендерный перекос, что такое квоты, и как это воспринимается ребятами-профессионалами, в принципе, откуда и идет вот этот хейтеринг», — Олеся Ульянова, директорка компанії Telesens.
HRка компанії Beetroot AB Неля Олареско розповіла про додану вартість соціальної відповідальності. Якщо ти будуєш процеси, засновані на повазі між співробітниками, екосвідомості до планети та інклюзивності, продати послуги твоєї організації можна дорожче і легше. Особливо для співпраці за кордоном, де питання гендеру, екології та інклюзії — норма. Всередині системи усі «на ти», їхні спікерки виступають на міжнародних конференціях, 37% саме жінок у серйозних ІТ-процесах. Цінності не насаджують, а з тими, кому важко їх підтримувати, просто розмовляють. Каже, що розбудова відповідальності відбувається власним прикладом та щирості, люди стають частиною чогось гарного і їм починає це подобатись.
Головне — рівність оцінюється навичками. Тож не потрібно заходити в крайнощі, а просто розвивати себе, шукати можливості та навчатись. Сьогодні в компаніях говорять навіть про зашифровані тести, де оцінювальна комісія не знає, кого вона тестує. Також варіанти збільшення кількості людей, які впливають на рішення, звісно, що різні форми пам’яток для співробітників про цінності компанії, а основне — атмосфера довіри, де ти не боїшся озвучити свої проблеми.
Мережа фітнес-клубів «Малібу» має величезний спектр соціальних напрямків. Підтримують можливість сумісництва материнства та пропонують працювати навіть на керівних посадах онлайн. Бували випадки, коли клієнти не погоджувалися, що жінка може бути тренеркою в залі, а чоловік відвідувати фітнес.они долають такі стереотипи і показують, що це абсолютно не так, у випадку агресивності клієнта підтримують формат розмови, але важливішими залишають питання цінностей за собою.
Учасниці розповідали каверзні та часто смішні історії зі свого життя, коли квоти, встановленні владою, ставали перешкодою. Історії, коли отримували пропозиції зі словами «ви жінка, у вас діти, вийде гарна світлина для агітації», або ж, як посідаючи керівну посаду, з пологового будинку укладали важливі рішення і виходили на другий день на роботу.
«Україна на 59-му місці серед країн світу за Глобальним індексом гендерного розриву, на 79 місці за різницею у розмірі доходу жінок і чоловіків. Українки часто дискримінуються на ринку праці й у підприємницькій діяльності. Ми пропонуємо бізнесу взяти участь в Індексі корпоративної рівності 2020, це ефективний інструмент самооцінки і визначення подальших кроків у забезпеченні рівності і різноманіття. Компанії, у яких керівний склад гендерно збалансований, заробляють на 20% більше, а бізнеси з найвищими показниками різноманітності отримують на 50% більше чистого прибутку від основної діяльності порівняно з тими, які мають найнижчі показники. Ці дані свідчать на користь посилення ролі жінок і формування збалансованих команд», — Дар’я Нагаївська, організаторка події, засновниця ГО «Сучасна жінка».
Сучасна жінка — громадська організація, яка розвиває жіноче підприємництво і сприяє досягненню гендерної рівності в Україні. Бізнес-форум «Натхнення жінок та впровадження політики рівності в бізнесі» четверта подія в рамках Тижнів жіночої солідарності.
ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин